STA + SAT

Popis technologie:

 

Souhrnným názvem STA (Společná Televizní Anténa) jsou nazývány větší funkční celky, které zajišťují příjem a rozvod televizních, rozhlasových a satelitních kanálů z jednoho příjmového místa ke všem účastníkům v domě ve stejné, vysoké kvalitě.


STA bývá použita v místech, kde je třeba uživatelům bytů zajistit kvalitní příjem a to především v lokalitách, kde není žádoucí aby měl každý uživatel svou vlastní anténu umístěnou na střeše nebo za oknem. Často bývá vidět situace, kdy každý jednotlivý uživatel má na střeše nainstalovanou individuální anténu a ze střechy je volně spuštěn kabel do každého okna. Nezřídka se tak stává, že kabely jsou poškozeny visením, samovolným pohybem ve větru a jinou povětrností, čímž dochází k poškození obrazu. Tato situace není dobrá ani pro majitele objektu, kterému takto zavěšené kabely nejen hyzdí fasádu, ale mohou i nenávratně poškodit konstrukce domu např. stékající vodou.


V minulosti byla STA synonymem nekvalitního příjmu, způsobeného zastaralými zařízeními a anténami. V současné době již jsou na trhu zařízení, které zaručují špičkovou kvalitu obrazu a zvuku při zachování nízké ceny a vysoké spolehlivosti.


Technologie hlavních stanic STA umožňuje bezchybný příjem současné analogové TV a bezproblémový přechod na příjem digitální TV.


STA se skládá z anténního systému (stožár + antény), hlavní stanice STA (obsahuje napájecí zdroj, zesilovače, modulátory a pod.), rozvodu signálu (kabeláž, rozbočovače) a účastnických zásuvek. Moderní STA je plně kompatibilní s digitálním televizním vysíláním.


Moderní STA toho může umět mnohem více:

  • příjem pozemní analogových TV programů
  • příjem rozhlasového FM pásma
  • příjem pozemních digitálních TV programů
  • příjem satelitních digitálních programů
  • příjem satelitního signálu i z více satelitů
  • sledování obrazu z bezpečnostních kamer
Reference:
  •  rodinné domy a bytové jednotky
Galerie:

 

Obr.1 Technologické komponenty

Anténa TV 21-60 spectrum   Anténa OFFSET TE60 FE   DVB-T přijímač EVOLVE Star DT-1205


 
Exac, s.r.o.
Zbraslavská 27
159 00 Praha 5
IČO: 45538140
DIČ: CZ45538140
+420 251 115 500 +420 251 115 514