Domovní telefony a videotelefony

Popis technologie:

 

Videotelefon je pomocník, díky kterému nejenže uvidíte kdo zazvonil u Vašich dveří, aniž byste je museli otevírat, nebo se dívat z okna, ale můžete s návštěvníkem i hovořit a pokud dveřní videotelefon tuto funkci podporuje (a naprostá většina videotelefonů ano), můžete k videotelefonu připojit i elektrický dveřní zámek a návštěvníkovi pak stiskem tlačítka otevřete dveře.


Dveřní videotelefon (videovrátný) v základním provedení obsahuje jednu venkovní a jednu vnitřní jednotku. Vnitřní jednotka videotelefonu (monitor videotelefonu) obsahuje kromě elektronické části obrazovku (displej), mikrofon, reproduktor a ovládací tlačítka pro ovládání funkcí dveřního videotelefonu. Venkovní jednotka (kamera videotelefonu) obsahuje kameru, mikrofon, reproduktor, tlačítko zvonku a běžně také infračervené LED diody pro přisvícení, aby bylo možné použít domácí videotelefon i v noci. Světlo infračervených LED je pro lidské oko viditelné buď velmi slabě, nebo vůbec (záleží na emisním spektru použitých LED), nicméně pro kameru videotelefonu je toto světlo v infračerveném spektru viditelné velmi dobře.


Videotelefon - tedy vnitřní a venkovní jednotka videotelefonu se propojuje pomocí vícežilových kablíků. Počet žil (jednotlivé vodiče v kablíku) je zpravidla 2 až 6 a tento kablík slouží jak pro přenos obrazu z kamery, tak i pro obousměrný přenos hlasu, zvonek a také pro napájení kamery zmonitoru videotelefonu.

Kromě základních funkcí dveřní videotelefony obsahují i další přídavné funkce, které zde již nebudeme rozvádět, podrobnější informace najdete v našem článku o videotelefonech (odkaz na článek je v úvodu tohoto textu). V tomto článku zmiňujeme také videotelefony, které mají více vnitřních, nebo venkovních jednotek


Reference:
  • Mateřská škola Trója
  • AirFlats Avenium a.s.
    (polyfunkční dům, garáže a komerční prostory)

  • MÚ Praha 5

  • rodinné domy a bytové jednotky 

Galerie:

 

Obr.1 Technologické komponenty

Stolní a nástěnný video telefon   Vstupní panely


 
Exac, s.r.o.
Zbraslavská 27
159 00 Praha 5
IČO: 45538140
DIČ: CZ45538140
+420 251 115 500 +420 251 115 514